Jak si založit Vlog?

víte co je vlog a rádi byste si na webu založili svůj vlastní video log?

1/ Pak už máte nejspíš i vymyšlené téma, kolem kterého se bude váš vlog točit.

Pokud ne, můžete se inspirovat v našem přehledu. Zkuste být originální - získávání nových návštěvníků pak bude určitě jednodušší.

2/ Téma Vlogu máte, na řadě je název.

Výběr názvu rozhodně nepodceňujte. Hlavní tipy, které vám tento krok usnadní naleznete zde.

3/ Před samotným vytvořením vlogu byste se měli ujistit, že máte

A/ Čím vaše video nahrávky natáčet.

Pokud chcete být v této oblasti opravdu úspěšní, pak budete potřebovat kvalitní foťák či kameru, a to s minimálním rozlišením pro nahrávání videa v HD kvalitě, tedy alespoň 720p. V současnosti už zvládne HD i spousta smartphonů (jak Android tak i např. iPhone), ke kterým se dá zakoupit, stejně jako ke klasickým fotoaparátům, takzvaná trojnožka - tripod - tedy držák. Pokud budete natáčet hlavně doma a máte v laptopu zabudovanou nebo externí HD webkameru a mikrofon, pak jste na úvodní natáčení připraveni. Nezapomínejte, že i kvalita zvuku je důležitá!

B/ Čím výsledné video upravovat

Existuje spousta video - editačních programů pro různé operační systémy a to včetně mobilních zařízení. Bohužel vás to obvykle bude něco stát, pokročilejší aplikace zdarma typicky nejsou. Začít ovšem můžete jednoduše - na Windows s aplikací Windows Movie Maker a u Applu pak s iMovie.

C/ Kde svá videa nahrávat.

Ať už venku či doma, najděte si místo, kde budete mít vhodné pozadí pro natáčení. Někdo používá konstatně stejné pozadí, někdo preferuje v tomto změnu, což může být pro vaše návštěvníky zajímavější. Dá se říct, že s jednodušším pozadím budou návštěvníci více pozornosti věnovat tomu co říkáte. Zajímavé pozadí může zase pro změnu návštěvníky upoutat na první pohled. Důležité je také nasvícení "scény". Nechcete mít určitě ve videu stín přes obličej, či naopak přesvětlené pozadí.

4/ Důležitá je, stejně jako u jakýchkoliv jiných veřejných vystoupení, také příprava.

Rozhodně byste ji neměli podceňovat. Vyvarujete se tak zmateného přeskakování mezi tématy, nutnosti nahrávat některé části videa opakovaně a výslednému amatérskému dojmu. Neměli byste natáčet video pokud na to nemáte náladu. Návštěvníci si určitě všimnou, že s vámi není něco v pořádku. Ideální samozřejmě je, když vás to baví ;-)

5/ Poslední kroky k založení Vlogu vedou k YouTube.

Přehledný návod jak nastartovat na YouTube svůj video log přidáním prvního videa naleznete zde.