Vlogovat či Nevlogovat?

Než se pustíte do úvodních kroků přípravy pro Vlogování, měli byste si být jistí, že je pro vás Vlogování tzv. tím pravým ořechovým. Existují totiž i jiné možnosti pro sdílení názorů, každá má pak své výhody i nevýhody.
 
V tomto článku se vám pokusíme rozhodování usnadnit nastíněním hlavních oblastí Vlogování, kterým se nevyhnete a ve kterých byste se měli cítit dobře - pokud chcete mít jako Vlogger/ka úspěch.
 

Nestydíte se za své názory a stojíte si za nimi?

Negativní ohlasy a kritika, i s tím se musí vlogeři a vlogerky umět vyrovnat. Ne každý se totiž ztotožní s vašimi názory a s přístupem k danému tématu.
 

Jste komunikativní, neschováváte se nikdy před všemi v koutě?

S návštěvníky vašeho vlogu budete muset komunikovat. Ať už budete obhajovat svá stanoviska, či budete navazovat na pozitivní komentáře, pořád je to o tom být přístupný a neschovávat se za anonymní blog.
 

Užíváte si vystupování před lidmi a před kamerou, kdykoliv a kdekoliv?

Pokud ano, pak jste si vybrali dobře! Kamera, foťák či mobil se stane vaším kamarádem, se kterým si budete vykládat a to hodně. Samozřejmě to děláte ve výsledku pro vaše subscribery, pro vaši komunitu lidí, není ale jednoduché mluvit sám se sebou a nervozita se pozná jak v hlase, tak i na videu.
 

Umíte to s počítačem, nebo máte dokonce doma Mac?

V současné době existuje již kupa různých aplikací pro úpravu videa, není to nikdy ale úplně jednoduché a i trocha kreativity je zapotřebí. Určitě už na prvním videu se dá strávit několik hodin i dní laděním k dokonalosti.
 

Jste v něčem opravdu dobří a chcete se i nadále zlepšovat?

Prací s videoeditačním programem a zvládnutím základních pravidel Vlogování to jen začíná. Nesmíte zaspat, je třeba sledovat nové trendy a věnovat se tématu s plným nasazením, je třeba vydržet!
 

Máte výdrž, dotáhnete vždy vše do konce?

Dodržování časového harmonogramu pro pravidelné zveřejňování příspěvků - to chce jistou sebekázeň. Pokud si rádi organizujete svůj čas a máte rádi plánování, pak by pro vás příprava témat a jejich návaznosti nemělo být nic složitého. Nezapomínejte si poznamenat vaše myšlenky a nápady, realizovat je můžete postupně.
 

Rádi se inspirujete u jiných, či dokonce inspirujete ostatní?

Vlastní originální myšlenky se určitě cení. Nikdy ale nevíte, co vás k nové myšlence přivede. Je tedy třeba být stále otevřený novým nápadům, konceptům a komentářům, ať už pozitivním, či negativním.
 
Pokud jste odpověděli na všechny (nebo alespoň na většinu) otázek ANO, pak vám přejeme hodně úspěchů při vlogování. Některé zbývající oblasti určitě ještě doladíte!